Fasádne omietky a zateplenie


Omietky sú neoddeliteľnou súčasťou vonkajších častí budov. Ponúkame Vám produkty od renomovaných výrobcov s prihliadnutím na využiteľnosť a kvalitu. Snažím sa ponúkať najmodernejšie produkty pre dosiahnute energeticky nenáročných stavieb s výrazným vzhľadom. Medzi trend aktuálnych fasád patrí CarboPor - resp. fasádna omietka z uhlíkových vlákien, ktorá nie len kryje, ale aj vystužuje, spevňuje a vytvára odolnú bariéru nie len voči vplyvom počasia.
Spoznajte našu ponuku bližšie a presvedčte sa sami.

CAPAROL - CarboPor

Silikónová omietka vystužená uhlíkovými vláknami.

Dekoratívna omietka so štruktúrou „zrno na zrno“ podobnou škrabanej omietke, určená na povrchové úpravy fasád. Vhodná ako krycia vrstva na kontaktné tepelnoizolačné systémy Capatect a na sanačné omietkové systémy. Omietka má vysokú difúznu schopnosť a je vodoodpudivá. Vďaka fotokatalytickému účinku sa vyznačuje aktívnym samočistiacim efektom a zvýšenou ochranou proti primárnemu napadnutiu mikroorganizmami (riasami a hubami).
• Aplikácia: Nanášajte hladidlom z nerezovej oceli, urovnajte do hrúbky zrnitosti a ešte v mokrom stave upravte štruktúru plastovým alebo nerezovým hladidlom. Aby sa zabránilo nepravidelnostiam v štruktúre povrchu, je potrebné, aby ucelené plochy boli spracovávané naraz a omietka bola vždy nadpájaná do mokrej vrstvy.
• Výdatnosť & Zrnitosť 1,5 H: 10,9 m2 / balenie

CAPAROL - Reibputz 20

Vysokokvalitná silikónová omietka s ryhovanou štruktúrou.

Vysokokvalitná silikónová omietka s ryhovanou štruktúrou na zhotovenie dekoratívnych minerálnych omietok. Vhodná na vonkajšie použitie na všetky nenatreté omietky a betóny a nekriedujúce minerálne a disperzné podklady. Omietka odoláva poveternostným vplyvom, je vodoodpudivá, neobsahuje rozpúšťadlá, dobre prepúšťa vodnú paru, je ľahko spracovateľná a štruktúrovateľná. Ekologická, s miernym zápachom. Je dostupná v bielom alebo farebnom prevedení.
Farebné odtiene: vzorkovník Caparol Color alebo 3D-System PLUS
• Aplikácia: Nanášajte hladidlom z nerezovej oceli, urovnajte do hrúbky zrnitosti a ešte v mokrom stave upravte štruktúru plastovým alebo nerezovým hladidlom. Aby sa zabránilo nepravidelnostiam v štruktúre povrchu, je potrebné, aby ucelené plochy boli spracovávané naraz a omietka bola vždy nadpájaná do mokrej vrstvy.

ALPINA - Expert SISI Putz

Ekologická akrylátová farba na vonkajšie aj vnútorné použitie

Vhodná ako krycia vrstva tepelnoizolačných systémov. Alpina Expert Thermo Sisi Putz je vysoko difúzna a po vyschnutí hydrofóbna. Má minimálny sklon k špineniu a primárnemu zasiahnutiu mikroorganizmami. Lahko spracovateľná. Priepustná pre vodné pary. Bez povrchového napätia. Odolná voči poveternostným vplyvom. Mechanicky odolná a spracovateľná ručne aj strojovo.

POLIFARBE - Prakticolor

PraktiColor akrylátová tenkovrstvová omietka

Ľahko sa nanáša, je priedušná a paropriepustná, má menší sklon k špineniu, nepraská. Omietka rôznej zrnitosti umožňuje vytvoriť škrabané alebo valcované povrchy rôznej štruktúry. Biela omietka sa dá použiť aj samostatne, alebo tónovaná na svetlé farebné odtiene. Bezfarebná báza samostatne nie je vhodná na použitie, slúži na vytvorenie stredne sýtych a sýttych farebných odtieňov.
• Nanášanie: nerezovým oceľovým hladidlom, striekaním.
• Doba zasýchania: pri teplote 2o°C cca. 24 hodín, pri normálnej vlhkosti vzduchu.

POLIFARBE - Policolor

Dekoratívna, stálofarebná farba s vynikajúcou odolnosťou.

Povrch je je priedušný a paropriepustný, s dobrou priľnavosťou, nepraská. Vďaka aktívnym prísadám poskytuje zvýšenú ochranu proti vzniku rias a plesní, vytvára nepriaznivé podmienky pre rast lišajníkov. Povrch odpudzuje vodu, je málo náchylný na špinenie. Rôzna zrnitosť produktu umožňuje vytvoriť ryhované alebo hladené štruktúry. Vhodná ako finálna vrstva Policolor zatepľovacieho systému a tiež ako ozdobná omietka omietnutých a betónových povrchov v interiéry aj v exteriéry. Penetrácia je nutná!
• Nanášanie: nerezovým oceľovým hladidlom, striekaním
• Doba schnutia: cca. 24 hodín

POLIFARBE - Policolor Soklová

Kamenné drtivo a disperzné pojivo rôznych farieb.

Vopred namiešaná omietka obsahujúca farebné kamenné drtivo a disperzné pojivo. Na aplikáciu cementových, betónových, umelokamenných povrchov a povrchov omietnutých farebným minerálnym drtivom.
• Aplikácia: nerezovým oceľovým hladítkom bez predošlého riedenia.
• Doba schnutia: cca. 24 hodín pri 20 °C
• Spotreba materiálu: v prípade hladkého povrchu cca. 4 kg/m²
• Výdatnosť: cca. 3,7 m²/vedro
• Balenie: 15 kg-ové plastové vedro

Neváhajte nás kontaktovať.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Ku každému produktu Vám poskytneme profesionálnu pomoc k jeho aplikácii prípadne odporučíme doplnkové vybavenie pre správnu aplikáciu.